Tanie wakacje? Tylko z przyczepą kempingową!

Pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się jak zaoszczędzić pieniądze podczas wczasów.
Jeżeli nie zależy Ci na wyszukanym hotelu oraz jacuzzi w opłaconym pokoju, należałoby rozważyć znacznie tańszy sposób na nocleg. Przyczepa kempingowa z kilkoma dodatkami może zagwarantować Ci wyjątkowe wakacje.

Ile kosztuje wynajęcie przyczepy kempingowej?

Podróż z przyczepą kempingową jest znacznie tańsza niż myślisz. Obliczanie wakacyjnego budżetu zacznij od zorientowania się, ile będzie kosztował wynajem przyczepy. Gdy zdecydowałeś się na jej kupno, możesz być pewny, że inwestycja niezwykle szybko się zwróci.
Na wstępie przypomnij sobie, czy masz przy aucie hak – jeśli nie, będzie trzeba zainwestować w jego montaż – to kwota najwyżej 2000 zł – jednak często o tym zapominamy, a ten wydatek jest konieczny, jeśli zamierzamy podróżować z przyczepą.Sama przyczepa, w zależności od jej wyposażenia, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – ale już z obliczoną za wynajem rękojmią, oraz wszystkimi wygodami wewnątrz.
Lodówka do przyczepy kempingowej to standardowe wyposażenie – nie musisz się niepokoić nawet o nią!
Wynajem przyczepy i zamontowanie haka to kluczowe wydatki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Do kosztów wyprawy trzeba dodać wartość pozostałych akcesoriów, jedzenia i opłatę za pole biwakowe.
Do przyczepy możesz wynająć tak zwany przedsionek, który stanowi jakby jej wydłużenie. Taki przedsionek jest użyteczną propozycją, albowiem domyślasz się pewnie, iż w przyczepie nie ma bardzo dużo miejsca. Dzięki tejże opcji, dostajesz kilka ponadplanowych metrów, natomiast koszt jej wynajęcia nie jest wysoki.
Nocowanie na polu namiotowym to koszt około 10 zł od osoby.
Ponadto warto pomyśleć o podłączeniu prądu do własnej przyczepy i samochodu. Będzie to kosztowało kilka złotych więcej, natomiast standard wyprawy znacznie wzrośnie. Wszystkie opłaty związane z postojem są liczone dobowo. Trzeba je przemnożyć przez ilość dni, naszej wyprawy.
Dwa tygodnie spania na rozmaitych polach namiotowych, w przedstawionej opcji – przy czterech osobach – to koszt około 1200 zł, ale to oczywiście uzależnione jest od tego, w jakich warunkach i okolicznościach natury będziecie spać.
Podróżując naszym samochodem nie można zapomnieć o kosztach paliwa. Uśredniając koszty paliwa trzeba wziąć pod uwagę, iż pojazd z przyczepą będzie palił ok 1-2l więcej na 100km.
Uogólniając: koszt dwutygodniowej wyprawy dla czteroosobowej rodziny to ok 3500zł.
Jak na dwutygodniową wycieczkę – to naprawdę niewielka kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę niezwykłych wrażeń.