Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wakacjach

Oszczędzanie podczas urlopu może być łatwiejsze niż Ci się wydaje.
Nie musisz wynajmować mieszkania lub nocować w hotelach. Nietradycyjną a równocześnie najtańszą możliwością zwiedzania jest biwakowanie.

Ile kosztuje wypożyczenie przyczepy kempingowej?

Wycieczka z przyczepą kempingową jest znacznie tańsza niż przypuszczasz. Oczywiście sam wynajem przyczepy dosyć znacząco obciąży Twój urlopowy budżet, jest to jednak i tak dużo tańsza – a w wielu przypadkach także wygodniejsza propozycja.
Kolejnym wydatkiem, na jaki musisz się przygotować, to cena zamontowania haka. Weź jednak pod uwagę, że hak będzie służył Ci przez wiele lat.Sama przyczepa, w zależności od jej wyposażenia, będzie nas kosztować w granicach 1500 zł za dwa tygodnie – ale już z obliczoną za wynajem rękojmią, i wszelakimi wygodami wewnątrz.
Standardowym wyposażeniem są łóżka, stolik, gniazdka, grzałki a także Lodówka do przyczepy kempingowej.
Wynajęcie przyczepy oraz założenie haka to kluczowe koszty.

O czym jeszcze należałoby pamiętać?

Do kosztów wycieczki należy dołożyć wartość pozostałych akcesoriów, wyżywienia oraz opłatę za pole kempingowe.
Ciekawą opcją jest wynajęcie tzw. przedsionka. To swojego rodzaju wydłużenie przyczepy, które może być przydatne, jeżeli planujesz podróżować z większą ilością osób. Taki przedsionek jest korzystną opcją, bo domyślasz się pewnie, że w przyczepie nie ma specjalnie dużo miejsca. Dzięki tejże opcji, dostajesz parę dodatkowych metrów, natomiast koszt jej wypożyczenia nie jest duży.
Koszt nocowania na miejscu biwakowym nie jest przeważnie zbyt duży. 10 zł os osoby to typowa cena.
Ponadto warto pamiętać o podłączeniu prądu do własnej przyczepy oraz samochodu. Będzie to kosztowało kilka złotych więcej, natomiast standard podróży znacznie wzrośnie. Wszelkie koszty liczymy dobowo.
Dwa tygodnie noclegu na różnych polach namiotowych, w przedstawionej opcji – przy czteroosobowej rodzinie – to koszt około 1200 zł, lecz to oczywiście uzależnione jest od tego, w jakich warunkach oraz okolicznościach natury będziecie nocować.
Nie można też zapomnieć o kosztach związanych z zakupem paliwa. Nie jest tajemnicą, że samochód z przyczepą będzie spalał więcej.
Uogólniając: czteroosobowa grupa chcąca wyjechać na dwa tygodnie, musi liczyć się z kosztami w granicach 3500-4000zł.
Jak na dwutygodniowe wakacje – to naprawdę niska kwota, a sam wyjazd na pewno będzie obfitował w całą masę niesamowitych wrażeń.